Nasza Historia

Spółka Van Pur powstała 1989 roku. Trzy lata później, w 1992 roku uruchomiła w Rakszawie pod Rzeszowem jedną z pierwszych w Polsce linii do rozlewu piwa puszkowego. Przez pierwszy rok spółka zajmowała się wyłącznie konfekcjonowaniem piwa. Rok później, w 1993 roku, Van Pur zaczął produkować własne piwo.

 

Pierwszą marką Van Pur było piwo Van Pur Premium. Do dziś jest ono jedną z wiodących marek Browaru w Rakszawie. Dzięki rozszerzeniu asortymentu spółka Van Pur stała się prekursorem na krajowym rynku piw mocnych, wypuszczając trunek o zawartości ekstraktu 18%.

 

W 2000 roku doszło do zmian właścicielskich – od 2000 do 2003 roku browary były własnością austriackiego koncernu Brau Union. Po trzech latach, w 2003 roku, firma została wykupiona przez pierwotnych właścicieli i Van Pur ponownie stał się niezależną, polską firmą piwowarską.

 

Powrót do poprzedniego modelu biznesowego rozpoczął dynamiczny okres rozwoju: już po dwóch latach w struktury firmy włączony został browar w Zabrzu, a w 2009 roku – browar w Koszalinie. Browary w Łomży i Jędrzejowie zwiększyły moce produkcyjne Van Pur w 2011 roku w wyniku podpisania umowy z Royal Unibrew. Sieć pięciu browarów Van Pur daje obecnie moce produkcyjne na poziomie niemal 5 mln hektolitrów piwa rocznie.

 

Po ponad dwóch dekadach specjalizacji na rynku piwnym, w 2013 roku Van Pur wprowadził na rynek nową gałąź produktów – napoje bezalkoholowe na bazie słodu. Tym samym portfolio produktowe firmy uzupełnił podpiwek oraz kwas chlebowy.

 

Van Pur nieustannie sięga po nowe technologie. W 2013 roku, jako pierwsza spółka piwowarska w Polsce, Van Pur zaczął wytwarzać własne opakowania na piwa i napoje. W Browarze w Rakszawie została zainstalowana linia produkcyjna butelek PET z powłoką plasmax. Plasmax to ultracienka powłoka zapewniająca optymalne bariery dla gazu w butelkach typu PET, która chroni piwo przed utlenianiem i utratą CO2. Zastosowanie takiego rozwiązania powoduje, że piwo i napoje dłużej zachowują świeżość.

 

Kolejne lata sukcesu zobowiązują do dalszego rozwoju firmy, zarówno pod kątem strukturalnym, jak i strategicznym. W 2014 roku firma wprowadziła system zarządzania magazynami, rozbudowała dział eksportu i marketingu. W 2017 roku uruchomiliśmy pierwszą w Polsce instalację do dealkoholizacji piwa. Nowa instalacja gwarantuje najwyższą jakość piwa o zawartości alk. 0,0%. Zaawansowane technologiczne moce produkcyjne pozwalają nam odpowiadać na rosnące zainteresowanie konsumentów piwami bez alkoholu i rozwijać ten segment naszego portfolio. 

VAN PUR S.A.
ul. Cybernetyki 7,
02-677 Warszawa
Social media
Sąd Rejonowy dla m.st.
Warszawy, XIII
Gospodarczy,
NIP: PL 8133392434,
KRS: 0000231094,
REGON: 180020885

Kapitał Zakładowy: 48 485 129,28 PLN (opłacony w całości)

Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego

Social media

Wszelkie prawa zastrzeżone (c)
2013 Van Pur S.A.
Projekt: agencjainvitro.pl, Realizacja: technetium.pl
Czy jesteś osobą pełnoletnią?
Are you of legal drinking age?
Eres un adulto?
Si No
你是否已满18岁?